Metin2BM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Battle Sword ghid

+3
Cerberus
cRiTikaL
ShadowBlade
7 participanți

In jos

Battle Sword ghid Empty Battle Sword ghid

Mesaj  ShadowBlade Mier Mar 09, 2011 3:52 am

Am vazut foarte multi playeri care intreaba: unde pica battle sword?

Am hotarat sa va dau o mana de ajutor tuturor.

Battle Sword pica de la urmatoarele:

Evil Tree , Demon King Chest , Flame King Chest , Queen Spider Chest , Metin Jeon-Un , Nine Tails Chest , Chief Orc Chest , Grim Reaper Chest , Yellow Tiger Chest , Giant Tortoise Chest , Setaou Fighter.

Evil Tree:este copacul verde care ataca automat in padurea fantoma(lungsam).El poate fi gasit catre portalul in Red Forest.Cel mai bine este sa mergeti pe la lv 55-70 maxim.El mai poate dropa de asemenea multe lucruri(Alpine Rose, Apricot Bow, Thunder Bird Bell, Dragon Knife, Salvation Fan, Salvation Blade, Exorcism Sword, Ghost Fang Blade, Spirit Stone Scroll, Golden Bug Bell, Half Moon Sword, Heavenly Bird Fan, Crystal Earrings, Magical Bell, Electromagnetic Blade, Nymph Sword, Partisan, Rib Knife, Battle Sword, Steel Bug Bell, Zelkova Branch, Glacial Pick).

Demon King Chest poate fi obtinut la etajul 6 in DT dupa omorarea regelui demon.Sunt sanse de 4.54% sa pice battle sword din cufar.Din cufar mai poate deasemenea sa pice urmatoarele:Amethyst Bracelet, Amethyst Necklace, Amethyst Earrings
Level 61 Armours: Dragon God Armour, Fuchsia Suit, Baroness Dress, Spirit Plate Armour
Level 65 Weapons: Thunder Bird Bell, Heavenly Bird Fan, Ghost Fang Blade, Partisan, Battle Sword, Yellow Dragon Bow, Dragon Knife
Other: Blood Pill, Blessing Scroll, 20 Bravery Capes, Thief's Glove, Experience Ring, Fugitives Cape, Band of Oblivion, Godess Tear.

Flame king chest poate fi obtinut in tara de foc de la flame king.Flame king poate fi gasit in jurul teleporterului din tara de foc(cel mai des langa un metin de lv 70) dar aveti grija la Dragonul Rosu Very Happy.

Queen Spider chest poate fi obtinut de la regina paianjen in camera rosie din v1.Am auzit unele zvonuri in care spunea ca daca stai 3-5 minute pe simbolul rosu cu paianjen va aparea regina.Sunt sanse de 2.70% sa pice battle sword.Alte obiecte care pot pica din cufar:Yang
Experience Ring (1h), Thief Glove (1h), Goddes Tear (3h), Blessing Scroll, Blood Pill, Fugitives Cape
Level 48 Armours:
Young Dragon Suit, Moral Dress, Fog Plate Armour, Scale Plate Armour
Level 54 Armours:
Ghost Mast Armour, Gold Plate Armour, Killer Wind Suit, Orange Cat Dress
Level 61 Armours:
Dragon God Armour, Fuchsia Suit, Baroness Dress, Spirit Plate Armour
Level 65 Weapons:
Divine Apricot Bow, Lightning Knife, Thunder Bird Bell, Dragon Knife, Salvation Fan, Exorcism Sword, Ghost Fang Blade, Yellow Dragon Bow, Heaven and Earth Bell, Heavenly Bird Fan, Electromagnetic Blade, Nymph Sword, Partisan, Battle Sword
Heavens Tear Bracelet, Heaven's Tear Earrings

Metin Jeon-Un(A.K.A. metin de lv 90) poate dropa battle sword + multe alte chestii valoroase.Metinul poate fi gasit in padurea rosie in majoritatea locurilor.Alte obiecte:Weapons: Thunder Bird Bell, Dragon Knife, Ghost Fang Blade, Yellow Dragon Bow, Heavenly Bird Fan, Partisan, Battle Sword
Armour: Dragon God Armour, Funchia Suit, Baroness Dress, Spirit Plate Armour
Other: Band of Oblivion, Blood Pill, Thief Glove (2h), Experience Ring(1h), Skill book, Fugitives Cape, Crystall Bracelet, Crystal Necklace, Crystal Earrings, Soul Stone, Blessing Scroll, Bravery Cape,Heavens Tear Bracelet, Heavens Tear Necklace, Heaven's Tear Earrings.
Acest metin spawneaza urmatorii monstrii:Evil Tree, Dryad, Ghost Stump, Ghost Willow,Giant Ghost Willow(BOSS)Red ryad, Red Ghost Willow, Red Evil Tree, Red Ghost Stump.

Nine tails chest poate fi obtinut de la vulpea cu 9 cozi cel mai des vazuta in jurul teleporterului.Ea se respawneaza in cazul in care a fost omorata la o ora si jumatate.

Chief orc chest(A.K.A. Oberok Chest)poate fi obtinut de la Chief orc in jurul templului sau de la Super Market.Sansele nu le stiu exact dar cred ca sunt foarte mici.

Grim Reaper chest e obtinut de la ingerul cu coasa care se afla la etajul 9 in DT.Sansele sa pice battle sword sunt 3,846% destul de mari.Din cufar mai poate dropa:Level 61 armor:

Dragon God Armour

Fuchsia Suit

Spirit Plate Armour

Baroness Dress


Level 65 weapons:

Partisan

Battle Sword

Dragon Knife

Yellow Dragon Bow

Ghost Fang Blade

Thunder Bird Bell


Level 66 armors :

Black Steel Armour

Black Wind Suit

Spirit Plate Armour

Black Clothing


Level 70 weapons:

Soul Stealing Blade

Sting Sword

Siamese Knives

Blue Dragon Bow

Demon Blade

Ecstasy Fan


Level 75 weapons:

Grudge Sword

Poison Sword

Devil Wing Chakram

Crow Steel Bow

Lion Sword

Bamboo Bell

Yellow tiger chest poate fi obtinut de la tigrul galben din templu.Multi se incurca cand sa mearga la el asa ca incerc sa explic cat de usor se poate:de la teleporterul din templu mergeti mai in fata si veti avea 2 drumuri(unul catre DT si unul catre nicaieri:D).Mergeti pe al 2-lea drum tot in jos si veti ajunge sa mergeti in fata pe un pod(la capat e infundat) sau sa mergeti in stanga in jos.Mergeti in stanga jos iar acolo se afla el.

Gigant Tortoise chest poate fi gasita in centrul desertului sau catre v1.Ea are 3 vraji:teleportare,suflul(efectiv bonus cu rezistenta vant) si tropaitul.E mai usor de omorat cu o arma de mana.

Setaou Fighter se afla in v3(nu stiu cati ati auzit de el) iar el este foarte puternic si in grupa cu arcasi/alti luptatori.Cautati pe internet o harta a v3 iar cu cat mergeti mai adanc il veti gasii cu siguranta.Infatisare:arata ca un ninja cu sabie,are o freza de saman si un batic pe gura.De la el pot pica urmatoarele:Battle Sword, Castle_Helmet , Demon Blade, Divine Apricot Bow, Demon Blade, Dragon Knife,Ebony Bracelet Electromagnetic Blade, Exorcism Sword, Fencing Pamphlet, Lucy Ring, Nimbus Boots, Nymph Sword, Partisan, Peach Blossom,Bellflower, Rotten Wooden Box, Sage King Symbol,Spirit Plate Armour,Poison_Sword, Clam .

Sper ca v-am fost de ajutor astept requesturi pentru alte ghiduri sau contactati-ma pe server Nick:ShadowBlade

Later Wink
ShadowBlade
ShadowBlade

Mesaje : 11
Puncte : 17
Data de inscriere : 09/03/2011

Sus In jos

Battle Sword ghid Empty Re: Battle Sword ghid

Mesaj  cRiTikaL Mier Mar 09, 2011 7:31 am

intresant multumim Very Happy
cRiTikaL
cRiTikaL

Mesaje : 133
Puncte : 103
Data de inscriere : 20/02/2011
Varsta : 27
Localizare : in romania

Sus In jos

Battle Sword ghid Empty Re: Battle Sword ghid

Mesaj  Cerberus Mier Mar 09, 2011 10:15 am

Copy / Paste de pe wiki.
Pe majoritatea privatelor in v3 nu pica arme 65/70/75 sau armuri de 61.
Bv pt munca , stiu ca nu e usor sa cauti atatea.
Cerberus
Cerberus

Mesaje : 37
Puncte : 49
Data de inscriere : 27/02/2011
Localizare : Manosque, France

Sus In jos

Battle Sword ghid Empty Re: Battle Sword ghid

Mesaj  MeTeoR Mier Mar 09, 2011 10:16 am

pe Private nu pica la clerici itmle alea Smile doar pe oficial ... GG !!! cheers cheers cheers cheers
MeTeoR
MeTeoR

Mesaje : 242
Puncte : 238
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 33
Localizare : Constanta :D

Sus In jos

Battle Sword ghid Empty Re

Mesaj  cumicu Lun Apr 18, 2011 12:10 am

treaba e ca la reaper nuprea se poate anunge deoarece monumentul de la etajul 8 lipseste...ntz ntz ntz...oare sa fie asta un apropo la faptul ca trebuie sa donam ?? Question Question Question
cumicu
cumicu

Mesaje : 5
Puncte : 11
Data de inscriere : 07/04/2011
Varsta : 30
Localizare : Cernavoda

Sus In jos

Battle Sword ghid Empty Re: Battle Sword ghid

Mesaj  RealMadrid Dum Mai 01, 2011 7:04 am

e ceva gresit foarte ai scris acolo toate lazile pana si cea de orc Evil or Very Mad dacar fi cum zici tu toti ar avea iteme Twisted Evil

RealMadrid

Mesaje : 9
Puncte : 13
Data de inscriere : 29/04/2011

Sus In jos

Battle Sword ghid Empty Re: Battle Sword ghid

Mesaj  Vizitato Dum Mai 01, 2011 7:08 am

RealMadrid a scris:e ceva gresit foarte ai scris acolo toate lazile pana si cea de orc Evil or Very Mad dacar fi cum zici tu toti ar avea iteme Twisted Evil

=)) Lada de orc Da itm de 65 da nu battle, nu partyzan da numa nimfa exorcism si arcu ala roz de 65... Smile


In schimb da licori verzi,monede ale dragonului mantii si alte chestii si inele de xp parca, e o pierdere de timp sa cumperi asa cv Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Battle Sword ghid Empty Re: Battle Sword ghid

Mesaj  Sound Lun Mai 02, 2011 9:55 pm

copy/paste + mult offtopc => TC
Sound
Sound

Mesaje : 120
Puncte : 118
Data de inscriere : 15/01/2011
Varsta : 32
Localizare : Pe scaun,in Brasov

Sus In jos

Battle Sword ghid Empty Re: Battle Sword ghid

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum